Or. VI. 3410 – 64/10 Stalowa Wola 21.06.2010 r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego trybie przetargu nieograniczonego pn. „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola – Dostawa sprzętu medycznego dla zakładów opieki zdrowotnej podległych Gminie Stalowa Wola ”.
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola, działając na podstawie art. 38 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.) udziela odpowiedzi na zadane pytania oraz dodaje do specyfikacji istotnych warunków zamówienia nowy załącznik:
Pytania:
1. Czy przez projekt opisany w 5d SIWZ oraz tiret trzecie wzoru oferty Zamawiający rozumie wytyczne instalacyjno-montażowe producenta niezbędne do zamówienia przez SP ZOZ kompletu niezbędnych projektów branżowych w celu właściwej adaptacji pracowni pod zamówiony mammograf?
2. Prosimy o korektę oczywistej omyłki edycyjnej w pkt 1 oferty (załącznika do SIWZ) żeby była tożsama z wymogiem opisanym w SIWZ w p 5e.
3. Prosimy o zmianę zapisów w § 5 umowy na:
„Kary umowne
1. Jeżeli wykonawca, z powodu okoliczności, za które odpowiada, dopuści się zwłoki w realizacji przedmiotu, w stosunku do terminu ustalonego w § 3 ust. 1 niniejszej umowy, zapłaci Zamawiającemu za każdy dzień zwłoki karę umowną w wysokości 0,2 % wartości przedmiotu umowy brutto zrealizowanego ze zwłoką na podstawie noty obciążającej wystawionej prze Zamawiającego na kwotę zgodną z warunkami niniejszej umowy.
2. Jeżeli opóźnienie wydania przedmiotu umowy przekroczy 7 dni (za wyjątkiem przypadków określonych w § 7 umowy) Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy. W takim przypadku Zamawiający będzie zobowiązany zwrócić Wykonawcy koszty, jakie Wykonawca poniósł w związku z realizacją umowy. Odstąpienie od umowy wymaga, pod rygorem nieważności, formy pisemnej poprzez złożenie oświadczenia drugiej stronie.
3. W przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca obowiązany jest zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10 % wartości brutto umowy.
4. W przypadku odstąpienia od umowy przez Wykonawcę, przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca obowiązany jest zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10 % wartości brutto umowy.
5. Gdy Wykonawca nie dokona naprawy w terminie określonym w 4 pkt. 3 niniejszej umowy, zapłaci Zamawiającemu karę umowną za każdy dzień zwłoki w wysokości 0,02 % wartości brutto przedmiotu umowy, którego wada dotyczy, na podstawie noty obciążającej wystawianej przez Zamawiającego.
6. W przypadku, gdy wysokość poniesionej szkody przewyższa wysokość kar zastrzeżonych w umowie Zamawiający może żądać odszkodowania na zasadach ogólnych w wysokości odpowiadającej poniesionej szkodzie w pełnej wysokości.
7. Łączna wysokość kar umownych nie może przekroczyć 10 % wartości zamówienia brutto”
4. Umowa § 1 pkt 5 oraz SIWZ (inne miejsca odpowiednio)
Czy przez odebranie sprzętu „przez upoważnienie do tego organy dotyczy dostawy Mammogarfu” Zamawiający rozumie Sanepid, który na wniosek szpitala będzie odbierał nową pracownię mammograficzną? Po stronie wykonawcy jest dostawa i instalacja mammogarfu, a nie prace adaptacyjne pracowni i przekazanie nowej pracowni do użytkowania, stąd wnosimy o zmianę tego punktu na „montaż przedmiotu zamówienia, jego uruchomienie, przetestowanie, protokolarne przekazanie do użytkowania podpisane przez Wykonawcę i Użytkownika (dotyczy dostawy Mammogarfu)”
5. Uprzejmie prosimy o wykreślenie części zadania: „z zastrzeżeniem, że podwykonawcy zostali wskazani w ofercie przetargowej” z § 7 ust. 4 pkt. B) umowy. Pragniemy zwrócić uwagę, że w formularzu oferty (załącznik nr 1 do SIWZ) Zamawiający wymaga jedynie wskazania części zamówienia, którą podwykonawcy będą realizować, co jest zgodne z Ustawą Prawo zamówień publicznych.
6. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji przetargowej o szkice pomieszczeń stanowiące załącznik nr 8 do SIWZ.
7. W pkt. IV. 4.4 ogłoszenia zamieszczonego na stronach BZP Zamawiający zamieścił dwie różne daty terminu składania ofert. Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie nieścisłości.
Odpowiedzi:
1. Tak. Zamawiający przez projekt opisany w 5d SIWZ oraz tiret trzecie wzoru oferty zamawiający rozumie wytyczne instalacyjno-montażowe producenta niezbędne do zamówienia przez SP ZOZ kompletu niezbędnych projektów branżowych w celu właściwej adaptacji pracowni pod zamówiony mammograf.
2. W formularzu ofertowym w punkcie 1 winno być: „Wymagany czas reakcji serwisu 48 godzin, gwarantowany czas napraw 6 dni w przypadku konieczności wymiany części zamiennych”.
3. Zamawiający nie będzie zmieniał warunków umowy w tym zakresie.
4. Zamawiający wyraża zgodę na zaproponowany zapis.
5. Wykreśla się z § 7 ust 4 pkt b umowy następujący zapis - „z zastrzeżeniem że podwykonawcy zostali wskazani w ofercie przetargowej”.
6. Zamawiający załącza do istniejącej specyfikacji istotnych warunków zamówienia załącznik nr 8.
7. Zamawiający skorygował nieścisłości co do terminu składania ofert. Terminem składania ofert jak i otwarcia ofert jest dzień 23.06.2010 r.
Or. VI. 3410 – 64/10 Stalowa Wola 21.06.2010 r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego trybie przetargu nieograniczonego pn. „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola – Dostawa sprzętu medycznego dla zakładów opieki zdrowotnej podległych Gminie Stalowa Wola ”.
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola, działając na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.) udziela odpowiedzi na zadane:
Pytania:
1. Zwracamy się z zapytaniem czy Zamawiający dopuści do przetargu system z możliwością wykonania ok. 400 pomiarów z pamięcią 300 pomiarów na jednym kpl. czyli 2 akumulatorkach/bateriach natomiast każdy z rejestratorów posiada w standardzie oprogramowania unikalną metodę analizy fali pulsu. Tak znaczna ilość pomiarów nie jest w praktyce nigdy wykorzystywana.
2. Czy Zamawiający dopuści do przetargu system Holtera bez automatycznej analizy prospektywnej. Analiza prospektywna jest analizą bardzo czasochłonną i jest przez znakomitą większość lekarzy zupełnie pomijana i niewykorzystywana (system trzeba nauczyć analizy). Znacznie większą korzyść daje Użytkownikowi standardowe opracowanie badania zgodnie z analizą retrospektywną (wzorce przedstawione przez system), natomiast dużo większe znaczenie ma prędkość analizy zapisu. W oferowanym przez nas systemie czas analizy automatycznej wynosi ok. 7 sek. Co przy większej ilości rejestratorów ma podstawowe znaczenie dla lekarza opisującego badania.
3. Czy Zamawiający dopuści rejestrator bez możliwości podglądu zapisu EKG na monitorze komputera w czasie rzeczywistym. Zaletą oferowanego przez naszą firmę rejestratora jest podgląd zapisu EKG na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu wbudowanym w rejestrator co daje użytkownikowi możliwość założenia rejestratora w każdym dowolnym miejscu niezależnie od miejsca w jakim przebywa pacjent np: przychodnia, dom, inny budynek szpitala. Przy podglądzie zapisu EKG na monitorze komputera nie jest to możliwe i zakładanie rejestratora musi odbywać się wyłącznie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się system Holtera.
4. Czy Zamawiający dopuści rejestrator o wadze 142g i zasilany z dwóch baterii lub akumulatorków. Zważywszy na powyższe prosimy o dopuszczenie szerszego grona uczestników oraz innych systemów diagnostycznych, co w żaden sposób nie zaniży jakości zamawianego systemu a może jedynie przyczynić się do wybrania zestawu o bardziej przydatnych możliwościach analizy.
5. Czy Zamawiający dopuści aparat nowoczesny 12 kanałowy aparat EKG o pamięci do 100 badań. Ilość zapamiętanych badań w praktyce nie ma najmniejszego znaczenia.
Odpowiedzi: dotyczy pytań 1-5.
Zamawiający podtrzymuje wymagania techniczne zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Or. VI. 3410 – 64/10 Stalowa Wola 21.06.2010 r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego trybie przetargu nieograniczonego pn. „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola – Dostawa sprzętu medycznego dla zakładów opieki zdrowotnej podległych Gminie Stalowa Wola ”.
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola, działając na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.) udziela odpowiedzi na zadane:
Pytania:
1. Prosimy o dopuszczenie aparatu mammograficznego o generatorze wysokiego napięcia pracującego z częstotliwością 22,5 kHz.
Uzasadnienie: Zadaniem generatora w aparacie mammograficznym jest wytwarzanie napięcia o stałym potencjale (napięcia stałego). Jako miernik tej stałości można ew. ocenić wielkość (poziom tętnień) odchyleń od tego napięcia. Wielkość ta najczęściej wyrażana w procentach. To czy częstotliwość pracy generatora (która jest częstotliwością wewnętrzną) wynosi 50 kHz czy 22,5 kHz nie ma znaczenia dla jakości badania. Ustawienie parametru granicznego częstotliwości pracy generatora nie ma uzasadnienia merytorycznego.
2. Prosimy o dopuszczenie aparatu mammograficznego o zmotoryzowanej kompresji do wielkości 178 N.
Uzasadnienie: Zgodnie z obowiązującymi standardami w mammografii wartość kompresji zmotoryzowanej musi zawierać się w granicach 130-200 N. Praktyka wskazuje, że aparaty ustawia się przy dolnej granicy tego zakresu. Umożliwiając następnie korektę ręczną tej wartości. Jest to związane z bezpieczeństwem i komfortem pacjentki.
3. Prosimy o dopuszczenie aparatu o zakresie obrotu ramienia + 195 stopni do – 150 stopni.
Uzasadnienie: Oferowane przez nas rozwiązanie umożliwia wykonywanie w przyszłości biopsji stereotaktycznej w pozycji odwróconej.
4. Prosimy o dopuszczenie aparatu wyposażonego w jeden stolik do powiększeń o współczynniku powiększenia 1,8x. Uzasadnienie: W sytuacji gdy aparat jest wyposażony w stolik do powiększeń o współczynnika 1,8 to nie ma uzasadnienia dla stosowania stolika o mniejszym, na przykład 1, 5 powiększeniu. Większe powiększenie geometryczne daje możliwość uzyskania obrazu o lepszej rozdzielczości.
5. Rozumiemy, że obowiązujące są warunki określone w pkt. II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA – Część nr 1 pkt.5. e), gdzie czas reakcji serwisu określono na 48 godz., a czas napraw w przypadku konieczności wymiany części zamiennych – 6 dni (zgodnie z umową, nie wliczając dni ustawowo wolnych od pracy)? W związku z powyższym prosimy o sprostowanie zapisu Formularza Oferty, gdzie omyłkowo podano czas na usunięcie awarii do 48 godzin. Naprawa zawsze poprzedzona jest reakcją serwisu, tj. czasem przewidzianym na przystąpienie do usunięcia uszkodzenia, na który składa się dojazd serwisu do Użytkownika celem dokonania naprawy oraz zdiagnozowanie uszkodzenia, tak jak Zamawiający określił dla pozostałych części zamówienia: Nr 2 i Nr 3.
6. W związku z tym, że zgodnie z zapisem ust.9 § 1 wzoru Umowy, Wykonawca zobowiązany jest po podpisaniu umowy przed montażem mammografu dostarczyć kompletny projekt mammografu przedstawiony w oparciu o szkice pomieszczeń zał. Nr 8, prosimy o odstąpienie od tego wymogu w pkt. VI./IV. 1a)
7. W nawiązaniu do ust. 3 i 4 § 5 wzoru Umowy, prosimy o obniżenie kar z tytułu odstąpienia od umowy do wysokości 10% wartości brutto przedmiotu umowy. Kara określona przez Zamawiającego jest bardzo wysoka. Z reguły w umowach przyjmuje się kary do wysokości 10% wartości brutto przedmiotu umowy.
8. Mając na względzie tzw. równe traktowanie stron, prosimy o umieszczenie zapisu obciążającego karą również Zamawiającego, ( w wysokości, jak przewidziane dla Wykonawcy), za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę, z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.
Odpowiedzi:
Na pytania 1-4.
Zamawiający nie dopuszcza dostawy przedmiotu zamówienia o parametrach innych niż wymienionych w SIWZ.
Na pytanie 5
W formularzu ofertowym w punkcie 1 winno być: "Wymagany czas reakcji serwisu 48 godzin, gwarantowany czas napraw 6 dni w przypadku konieczności wymiany części zamiennych".
Na pytanie 6
Zamawiający podtrzymuje zapis znajdujący się w ust. 9 § 1, wykreśla natomiast zapis w pkt. VI./IV. 1a) specyfikacji istotnych warunków zamówienia zawarty w nawiasach o treści – "a także rysunków technicznych oraz schematów instalacji – dotyczy mammografu".
Na pytania 7-8
Zamawiający nie będzie zmieniał warunków umowy w tym zakresie.
Or. VI. 3410 – 64/10 Stalowa Wola 21.06.2010r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, trybie przetargu nieograniczonego pn. „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola – Dostawa sprzętu medycznego dla zakładów opieki zdrowotnej podległych Gminie Stalowa Wola” z dnia 15 czerwca 2010 r.
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola, działając na podstawie art. 38 ust 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze. zm), zmienia treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia, oraz treść ogłoszenia o zamówieniu:
1. Pkt IX. 1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia otrzymuje następujące brzmienie: Zamawiający żąda wniesienia wadium przetargowego w wysokości :
a) wadium dla Części Nr 1 w wysokości – 10000 zł,
b) wadium dla Części Nr 2 – zamawiający nie wymaga wniesienia wadium,
c) wadium dla Części Nr 3 – zamawiający nie wymaga wniesienia wadium,
d) wadium dla Części Nr 4 – zamawiający nie wymaga wniesienia wadium,
w terminie do 24.06.2010 r., do godz. 12:00;
2. Pkt XI. 11. zdanie drugie specyfikacji istotnych warunków zamówienia otrzymuje następujące brzmienie: Ofertę należy umieścić w opakowaniu oraz oznaczyć napisem, Oferta na: „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola – Dostawa sprzętu medycznego dla zakładów opieki zdrowotnej podległych Gminie Stalowa Wola” oraz dopiskiem „Nie otwierać do dnia 24.06.2010 r. do godz. 12:15”;
3. Pkt XII. 1. specyfikacji istotnych warunków zamówienia otrzymuje następujące brzmienie: Oferty należy składać w terminie do dnia 24.06.2010 r. do godz. 12:00 w siedzibie Zamawiającego, ul. Wolności 7, pokój nr 9;
4. Pkt XII. 2 . specyfikacji istotnych warunków zamówienia otrzymuje następujące brzmienie: Publiczne otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 24.06.2010 r. o godzinie 12:15w siedzibie Zamawiającego, ul. Wolności 7 pok. nr 17.
5. Pkt VIII. 1. ogłoszenia o zamówieniu otrzymuje następujące brzmienie: Zamawiający żąda wniesienia wadium przetargowego w wysokości :
a) wadium dla Części Nr 1 w wysokości – 10000 zł,
b) wadium dla Części Nr 2 – zamawiający nie wymaga wniesienia wadium,
c) wadium dla Części Nr 3 – zamawiający nie wymaga wniesienia wadium,
d) wadium dla Części Nr 4 – zamawiający nie wymaga wniesienia wadium,
w terminie do 24.06.2010 r., do godz. 12:00;
6. Pkt IX ogłoszenia o zamówieniu otrzymuje następujące brzmienie: Oferty należy składać w terminie do dnia 24.06.2010 r. w siedzibie Zamawiającego, Urząd Miasta Stalowa Wola, ul. Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola, pokój nr 9.
|