Or. III.3410 – 50/10 Stalowa Wola 24.05.2010r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Budowa kompleksu Boisk Sportowych „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” przy Publicznej Szkole Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola działając na podstawie art. 38 ust 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.), zmienia treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
1. Załącza się do istniejącej specyfikacji istotnych warunków zamówienia formularz ofertowy oraz załącznik nr 4 – Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
Or. III.3410-50/10 Stalowa Wola 26.05.2010 r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: Postępowania przetargowego na: Budowa kompleksu sportowego w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”.
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola, działając na podstawie art. 38 ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.), udziela odpowiedzi na zadane pytania:
Pytanie:
1. W przedmiarze poz. 15 Inwestor opisuje wykonanie nawierzchni z trawy syntetycznej i wypełnienie jej granulatem EPOM, taki zapis jest niedopuszczalny, ponieważ wypełnienie trawy syntetycznej powinno być zgodne z badaniem specjalistycznego laboratorium tak jak jest to ujęte w typowej SIWZ. Proszę o dopasowanie SIWZ i dokumentacji technicznej zgodnie z obowiązującą nową Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia na rok 2010.
Odpowiedź:
1. W przedmiarze poz. 15 winno być – wypełnienie trawy zgodnie z badaniem specjalistycznego laboratorium zgodnie z opisem technicznym.
Or. III.3410-50/10 Stalowa Wola 26.05.2010 r.
WSZYSCY OFERENCI
Dotyczy: Postępowania przetargowego na: Budowa kompleksu sportowego w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”.
Zamawiający – Gmina Stalowa Wola, działając na podstawie art. 38 ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.), udziela odpowiedzi na zadane pytania:
Pytania:
1.Czy dla Wykonawcy, przy wycenie w/w inwestycji, wiążący będzie przedmiar czy projekt wykonawczy/opis do projektuje?
2.Czy dla Wykonawcy, przy pracach związanych z w/w inwestycją, wiążący będzie przedmiar, na podstawie którego należy wykonać wycenę, czy projekt wykonawczy/opis do projektu?
3.Czy Zamawiający potwierdza, że ilości składowe z załączonych przedmiarów są zgodne ze stanem faktycznym prac przewidzianych przy wykonaniu w/w inwestycji?
Odpowiedź:
Dot. pyt:
1, 2, 3: Przedmiar robót stanowi integralną część dokumentacji projektowej. Należy go rozpatrywać łącznie z częścią opisową oraz rysunkową dokumentacji.
W pozycji 31 przedmiaru omyłkowo użyto sformułowania „konstrukcja jednosłupowa”.
Powinno być „konstrukcja dwusłupowa” - zgodnie z częścią opisową i rysunkową.
Pytanie:
4.Czy Zamawiający jest w posiadaniu opinii geotechnicznej lub posiada przekroje geotechniczne, które umieści na stronie internetowej? Umożliwić to może dokładne określenie zakresu przewidywanych robót ziemnych.
Odpowiedź:
4.Zamawiający jest w posiadaniu dokumentacji geotechnicznej badań podłoża gruntowego pod projektowaną budowę kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Dokumentacja ta nie zostanie udostępniona na stronie internetowej.
Pytanie:
5.Czy w przypadku gdy wyniki nośności gruntu nie będą spełniać określonych parametrów, z uwagi na ewentualny słaby grunt, Zamawiający uwzględnia możliwość dodatkowej wymiany gruntu, a co za tym idzie oddzielnej umowy na roboty dodatkowe. Zwracamy uwagę, iż bez badań geotechnicznych nie ma możliwości określenia zakresu robót ziemnych.
Odpowiedź:
5. Zamawiający nie przewiduje wymiany gruntu z uwagi na pozytywne badania nośności gruntu.
Pytanie:
6.Prosimy określić parametry minimalne, które musi spełnić ogrodzenie oraz jakiego typu ma ono być (panel, siatka).
Odpowiedź:
6. Zaprojektowano ogrodzenie o wysokości 4,10 m. Stanowi ono unikalny system panelowy, zatrzymujący piłki, wykonany w postaci paneli kratowych i specjalnych słupków wyposażonych w plastikowe klipsy tłumiące drgania. Słupki w rozstawie co 250 cm. Wysokość ogrodzenia 4,1 m. Słupki o przekroju prostokątnym o wymiarach 80x50x3mm i wysokości 4800mm (kolor zielony RAL 6005) wyposażone w plastikowe wkładki dźwiękochłonne. Dzięki specjalnym uchwytom na słupkach, klipsy stanowią zarazem narzędzie montażowe i ułatwiają instalowanie paneli. Po zawieszeniu, panel mocuje się do słupka przy pomocy dostosowanych stalowych klipsów (kolor zielony RAL 6005). Słupki na głębokość 70 cm zabetonowane w fundamencie betonowym. Panele kratowe: Do 2 m wysokości oczko: 200 x 50 mm, od 2 m wysokości oczko: 200 x 100 mm Panele wykonane z ciężkiej zgrzewanej siatki o szer. 2,5 m, sztywne i bezpieczne ze względu na zastosowanie podwójnych prętów poziomych. Panele wykonane z ocynkowanych drutów (min. 40g/m2). Po ocynkowaniu elementy powlekane proszkiem poliestrowym. Kolorystyka: zielony RAL 6005.
Pytanie:
7.Czy Zamawiający może w sposób jednoznaczny określić z jakiej konstrukcji przewiduje zaplecze szatniowo - sanitarne (drewniane, stalowe, stalowe z obiciem panelowym drewnianym)?
Odpowiedź:
7.Budynek szatniowo - sanitarny projektuje się na bazie uniwersalnego systemu opartego na prefabrykowanych modułowych elementach drewnianych.
Pytanie:
8.Prosimy o skorygowanie wielkości obmiaru dotyczącego powierzchni utwardzonych (chodnik), ponieważ występują rozbieżności między projektem, a przedmiarem.
Odpowiedź:
8.Zamawiający nie będzie korygował przedmiaru robót. Wszystkie podane wielkości są prawidłowe i zgodne z projektem.
Pytanie:
9.Czy Zamawiający przewiduje odcięcie warstwy nośnej z kruszywa łamanego od warstwy odsączającej za pomocą geowłókniny, ponieważ istnieje rozbieżność między przedmiarem, a projektem.
Odpowiedź:
9.Zgodnie z opisem technicznym - przekrój przez podbudowę:
- grunt rodzimy pozbawiony humusu,
- warstwa odsączająca i poziomująca z piasku lub pospółki o gr. 15 cm, zagęszczonego warstwowo do Is=1,
- warstwa nośna: kliniec (fr. 4-31,5mm) lub alternatywnie kruszywo łamane stabilizowane
mechanicznie (4-31,5mm) o wskaźniku piaskowym >50% i zawartości pyłów < 5% gr. 15cm,
- warstwa wyrównująca z mieszanki drobno granulowanej ze skał magmowych
o wskaźniku piaskowym > 65% (fr. 0,075-4mm) o gr. 5 cm (3cm).
Ponadto przewiduje się wykonanie drenażu pod całą powierzchnią boisk z rur drenarskich w obsypce z kruszywa płukanego 8 – 16 mm. Całość izolowana geowłókniną drenarskoseparującą z włókien ciągłych.
|